trencin.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Aktuálne spravodajstvo - Mesto Trenčín

Kultúra

James Bond novú tvár nedostane, agenta 007 opäť stvárni Daniel Craig

BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) - Anglický herec Daniel Craig opäť stvárni agenta 007 Jamesa Bonda. Štyridsaťdeväťročný rodák z Chesteru v Cheshire to prezradil v televíznom programe The Late Show with Stephen Colbert. O scenár 25. bondovky sa postarajú Neal Purvis a Robert Wade, ktorí už spolupracovali na snímkach Casino Royale (2006), Quantum of Solace (2008), Skyfall (2012) a Spectre (2015). Vo všetkých sa v hlavnej úlohe predstavil Daniel Craig. Na produkcii spolupracujú Michael G. Wilson a Barbara Broccoli. Tvorcovia zatiaľ neprezradili názov, režiséra ani ďalšie herecké obsadenie filmu, ktorý sa dostane do amerických kín 8. novembra 2019. Odporúčame:Počas nakrúcania druhého Deadpoola zahynula kaskadérka, s motorkou narazila do budovy Daniel Wroughton Craig si zahral tiež vo filmoch ako Kráľovná Alžbeta (1998), Lara Croft - Tomb Raider (2001), Cesta do zatratenia (2002), Sylvia (2003), Po krk v extáze (2004), Mníchov (2005), Zvieracia kazajka (2005), Zlatý kompas (2007), Invázia (2007), Odpor (2008), Kovboji a votrelci (2011) či Muži, ktorí nenávidia ženy (2011). Informácie pochádzajú z webstránky www.007.com a archívu agentúry SITA. Viac k témam: Daniel Craig, James BondZdroj: Webnoviny.sk - James Bond novú tvár nedostane, agenta 007 opäť stvárni Daniel Craig © SITA Všetky práva vyhradené.

logo James Bond novú tvár nedostane, agenta 007 opäť stvárni Daniel Craig

Taylor Swift vyhrala súd týkajúci sa sexuálneho obťažovania, od obvineného žiadala odškodné

DENVER 15. augusta (WebNoviny.sk) - Americký súd uznal niekdajšieho rozhlasového moderátora Davida Muellera vinným v prípade obťažovania speváčky Taylor Swift. Osemčlenná porota pozostávajúca zo šiestich žien a dvoch mužov sa zhodla, že Mueller interpretku v roku 2013 v zákulisí pred jej koncertom v Denveri počas fotenia chytil za zadok. Dvadsaťsedemročná speváčka dostane na základe vlastnej žiadosti symbolické odškodné jeden dolár (v prepočte 85 eurocentov). Rodáčka z Readingu v Pennsylvánii dúfa, že verdikt dodá odvahu aj ďalším obetiam sexuálneho násilia. Rozhodla sa tiež podporiť bližšie nešpecifikovanou sumou skupiny, ktoré pomáhajú takýmto osobám. Muellera vyhodili z práce Speváčka a jej matka Andrea Swift po incidente kontaktovali člena ich tímu Franka Bella, ktorý požiadal Muellerovho zamestnávateľa, aby ho náležite potrestal. Ten ho vyhodil z práce, na čo moderátor reagoval žalobou voči speváčke, ktorá nechcela prípad medializovať ani ho nahlásiť na políciu. Napokon však podala žalobu za sexuálne obťažovanie. Súd takisto vyhlásil, že speváčka nemôže za stratu Muellerovho zamestnania. Odporúčame:Traja Briti pôjdu do väzenia v Singapure, znásilnili opitú ženu v bezvedomí Desať cien Grammy Taylor Alison Swift vydala debutový, eponymný album v roku 2006. Nadviazala naň štúdiovkami Fearless (2008), Speak Now (2010), Red (2012) a 1989 (2014). So všetkými nahrávkami, s výnimkou prvej, sa jej podarilo dobyť americký albumový rebríček Billboard 200. Na konte má napríklad desať cien Grammy, 21 Billboard Music Awards či 19 American Music Awards vrátane Dick Clark Award for Excellence. V roku 2009 sa objavila v seriáli Kriminálka Las Vegas (2000 - 2015). Zahrala si aj vo filmoch Valentín (2010) a Darca (2014). Viac k témam: sexuálne obťažovanie, súd, Taylor SwiftZdroj: Webnoviny.sk - Taylor Swift vyhrala súd týkajúci sa sexuálneho obťažovania, od obvineného žiadala odškodné © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Taylor Swift vyhrala súd týkajúci sa sexuálneho obťažovania, od obvineného žiadala odškodné

Počas nakrúcania druhého Deadpoola zahynula kaskadérka, s motorkou narazila do budovy

VANCOUVER 15. augusta (WebNoviny.sk) - Počas nakrúcania amerického filmu Deadpool 2 v pondelok tragicky zahynula kaskadérka na motorke. Incident sa stal na pobreží v centre Vancouveru v kanadskej provincii Britská Kolumbia a informoval o ňom herec Ryan Reynolds, ktorý v snímke stvárňuje titulnú postavu. "Dnes sme počas natáčania Deadpoola tragicky prišli o členku štábu. Sme z toho zdrvení, šokovaní a zničení, ale uvedomujeme si, že nič sa nedá porovnať so žiaľom a bolesťou, ktorú v tejto chvíli cíti jej rodina a milovaní," napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter 40-ročný rodák z Vancouveru. Odporúčame:Video: Tom Cruise sa zranil pri nakrúcaní filmu Mission: Impossible 6 Marvelovka z produkcie filmovej spoločnosti 20th Century Fox by sa mala do slovenských kín dostať 31. mája 2018. Motorkárka havarovala neďaleko administratívnej budovy Shaw Tower. Podľa svedka kaskadérskeho nácviku mala žena na motorke prejsť dolu schodmi a zastaviť na začiatku ulice. Pri nehode však zrejme nabrala vyššiu rýchlosť, prešla cez ulicu, náhle zmenila smer v snahe vyhnúť sa chodcom a narazila do budovy. Prípad vyšetruje miestna agentúra zaoberajúca sa bezpečnosťou pri práci. Viac k témam: Deadpool, kaskadér, Marvel, natáčanie, úmrtieZdroj: Webnoviny.sk - Počas nakrúcania druhého Deadpoola zahynula kaskadérka, s motorkou narazila do budovy © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Počas nakrúcania druhého Deadpoola zahynula kaskadérka, s motorkou narazila do budovy

Video: Tom Cruise sa zranil pri nakrúcaní filmu Mission: Impossible 6

NEW YORK 14. augusta (WebNoviny.sk) - Americký herec Tom Cruise sa zranil pri nakrúcaní filmu Mission: Impossible 6. Stalo sa to pri skoku z jednej budovy na druhú. Video zverejnil portál tmz.com. Cruise pri skoku vrazil do steny budovy, pričom neskôr očividne kríval. Rozsah jeho zranení nie je jasný. Päťdesiatpäťročný herec je známy tým, že veľa svojich kaskadérskych kúskov robí sám. Film Mission: Impossible 6 momentálne nakrúcajú v Londýne. Do kín by sa mal dostať v júli budúceho roka. Tom Cruise * má na svojom konte tri Zlaté Glóbusy a nominácie na Oscara za hlavné úlohy vo filmoch Narodený 4. júla (1989), Jerry Maguire (1996) a vedľajšiu úlohu v dráme Magnólia (1999). K ďalším filmom, v ktorých si zahral, patria Farba peňazí (1986), Rain Man (1988), Mladé pušky (1988), Dni hromu (1990), Zopár správnych chlapov (1992), Navždy a ďaleko (1992), Firma (1993), Interview s upírom (1994), Eyes Wide Shut - Spaľujúca vášeň (1999), Vanilkové nebo (2001), Minority Report (2002), Posledný samuraj (2003), Collateral (2004), Vojna svetov (2005), Valkýra (2008), Tropická búrka (2008), Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive (2010), Jack Reacher: Posledný výstrel (2012), Oblivion: Nevedomí (2013), Na hrane zajtrajška (2014), Jack Reacher: Nevracaj sa (2016) alebo Múmia (2017). Jednou z jeho najznámejších postáv je práve Ethan Hunt, hlavný hrdina akčnej série Mission: Impossible (1996, 2000, 2006, 2011 a 2015). Viac k témam: film, Mission: Impossible 6, Tom CruiseZdroj: Webnoviny.sk - Video: Tom Cruise sa zranil pri nakrúcaní filmu Mission: Impossible 6 © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video: Tom Cruise sa zranil pri nakrúcaní filmu Mission: Impossible 6

Súťaž Maľba objavuje novú generáciu mladých maliarov

BRATISLAVA 11. augusta 2017 (WBN/PR) - Vo finálovej dvadsiatke aktuálneho ročníka súťaže Maľba nájdeme prevažne nové mená. 12. ročník tak bude patriť novým talentom a rodiacej sa novej generácii umelcov. Už 12 rokov organizuje Nadácia VÚB súťaž Maľba – Cena Nadácie VÚB za maliarske dielo pre mladých umelcov. Jej poslaním je zveľaďovať a zušľachťovať médium maľby, priblížiť ho verejnosti a pomôcť mladým umelcom etablovať sa na umeleckej scéne. V prvom kole súťaže vybrala porota v zložení Jane Neal (Veľká Británia), Attila Szűcs (Maďarsko), Ján Berger (Slovensko) a Denisa Kujelová (Česko) 20 talentovaných finalistov. Postupujúce diela a mená ich autorov aktuálne nájdete na stránke www.malbaroka.sk. „Tento rok sa nám prihlásilo rekordných 118 mladých umelcov. Z dvadsiatky najlepších tvoria prevažnú časť nové mená, preto sa teším, že na reprezentatívnej výstave predstavíme verejnosti novú generáciu mladých slovenských umelcov,“ uviedol Alexander Resch, generálny riaditeľ VÚB banky/ predseda správnej rady Nadácie VÚB Finálové súťažné diela si bude môcť verejnosť pozrieť naživo počas výstavy v Galérii Nedbalka od 6.10. do 11.11.2017. Mená troch víťazov, ktorí si odnesú spolu odmenu v celkovej hodnote 20 000 eur, sa dozvieme na vernisáži výstavy. Viac k témam: Maľba roka, Nadácia VÚB, VÚBZdroj: Webnoviny.sk - Súťaž Maľba objavuje novú generáciu mladých maliarov © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Súťaž Maľba objavuje novú generáciu mladých maliarov

Fosíliu pravekého krokodíla pomenovali po zosnulom spevákovi Motörhead

LONDÝN 12. augusta (WebNoviny.sk) - Vedci pomenovali po zosnulom spevákovi už nefungujúcej anglickej rockovej kapely Motörhead Lemmym Kilmisterovi fosíliu pravekého krokodíla. Fosília nesie názov Lemmysuchus obtusidens a je uložená v Prírodopisnom múzeu v Londýne. Vykopali ju začiatkom 20. storočia, pričom ju nesprávne zaradili medzi iných morských krokodílov z oblasti. Výskumníci sa nedávno opäť začali zaujímať o vzorku a dali jej novú kategorizáciu i meno. Podľa odborníkov "ide o jeden z najodpornejších morských tvorov, aké kedy žili na Zemi". S nápadom pomenovať krokodíla po známom hudobníkovi prišla kurátorka múzea Lorna Steel, podľa ktorej by si Lemmy rád pripil na Lemmysuchusa. Ian Fraser "Lemmy" Kilmister zomrel 28. decembra v Los Angeles, len štyri dni po 70. narodeninách. Skonal v dôsledku agresívnej rakoviny prostaty, o ktorej vedel iba dva dni. Po úmrtí hudobníka Motörhead ukončili činnosť. Motörhead sa na hudobnej scéne pohybovali od roku 1975 a na konte majú 22 štúdioviek. Medzi ich najznámejšie skladby patria aj Ace of Spades, Motörhead, Overkill, Bomber či Iron Fist. Poslednú zostavu kapely tvorili Ian "Lemmy" Kilmister (spev, basgitara), Phil "Wizzö" Campbell (gitara, vokály) a Mikkey Dee (bicie). Motörhead sa umiestnili na 26. priečke v rebríčku 100 najlepších hardrockových interpretov histórie podľa televízie VH1. Viac k témam: hudba, Lemmy Kilmister, Veda a technikaZdroj: Webnoviny.sk - Fosíliu pravekého krokodíla pomenovali po zosnulom spevákovi Motörhead © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Fosíliu pravekého krokodíla pomenovali po zosnulom spevákovi Motörhead

Zomrel legendárny hudobník Marián Varga

BRATISLAVA 9. augusta (WebNoviny.sk) - Vo veku 70 rokov zomrel slovenský hudobník a skladateľ Marián Varga. Smutnú správu priniesol Denník N, podľa ktorého mal legendárny muzikant problémy so žalúdkom, trpel obštrukčnou chorobou pľúc a rakovinou. Marián Varga sa narodil 29. januára 1947 v Skalici. Od šiestich rokov navštevoval Ľudovú školu umenia a bral aj súkromné hodiny kompozície. Hudbu študoval na bratislavskom konzervatóriu, štúdium však nedokončil a stal sa členom skupiny Prúdy, s ktorou v roku 1969 nahral legendárny album Zvoňte, zvonky. Odporúčame:Slovensko sa rozlúčilo s otcom slovenského folklóru Štefanom Nosáľom Neskôr založil prvú česko-slovenskú art-rockovú kapelu Collegium Musicum, s ktorou vydal napríklad albumy Konvergencie (1971), On a ona (1979) či Divergencie (1981). Od zániku skupiny v roku 1979 sa venoval konceptu absolútnej improvizácie i piesňovej tvorbe. Spolu s Pavlom Hammelom je autorom hudby muzikálu Cyrano z predmestia. Spolupracovali aj na albumoch ako Zelená pošta (1972) či Na II. programe sna (1976). Spolupracoval aj s Moyzesovým kvartetom. Viac k témam: Marián Varga, úmrtieZdroj: Webnoviny.sk - Zomrel legendárny hudobník Marián Varga © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zomrel legendárny hudobník Marián Varga

Calvin Harris je najlepšie zarábajúcim dídžejom na svete, druhý je DJ Tiësto

BRATISLAVA 9. augusta (WebNoviny.sk) - Najlepšie zarábajúcim dídžejom na svete je už piaty rok po sebe Škót Calvin Harris. Podľa rebríčka, ktorý v utorok zverejnil magazín Forbes, zarobil za posledných dvanásť mesiacov 48,5 milióna amerických dolárov (v prepočte 41,05 milióna eur). Odporúčame:Na prvom albume Lukáša Adamca si zahrala naša muzikantská prvá liga Na druhom mieste nasleduje holandský DJ Tiësto s 39 miliónmi dolárov (33,01 milióna eur) a na tretiu priečku vystrelil minuloročný objav, americké dídžejské duo The Chainsmokers, ktoré si na konto pripísalo 38 miliónov dolárov (32,17 milióna eur). Prvú päťku dopĺňajú Skrillex s 30 miliónmi dolárov (25,39 milióna eur) a Steve Aoki s 29,5 milióna dolárov (24,97 milióna eur). Do desiatky sa dostali aj Diplo, David Guetta, Marshmello, Martin Garrix a Zedd. Desať najlepšie zarábajúcich dídžejov podľa magazínu Forbes: 1. Calvin Harris - 48,5 milióna dolárov 2. Tiësto - 39 miliónov dolárov 3. The Chainsmokers - 38 miliónov dolárov 4. Skrillex - 30 miliónov dolárov 5. Steve Aoki - 29,5 milióna dolárov 6. Diplo - 28,5 milióna dolárov 7. David Guetta - 25 miliónov dolárov 8. Marshmello - 21 miliónov dolárov 9. Martin Garrix - 19,5 milióna dolárov 10. Zedd - 19 miliónov dolárov Viac k témam: Calvin Harris, dídžej, hudbaZdroj: Webnoviny.sk - Calvin Harris je najlepšie zarábajúcim dídžejom na svete, druhý je DJ Tiësto © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Calvin Harris je najlepšie zarábajúcim dídžejom na svete, druhý je DJ Tiësto

Justina Biebera neobvinia za zrazenie paparazza

BEVERLY HILLS 5. augusta (WebNoviny.sk) - Kanadského speváka Justina Biebera neobvinia v súvislosti s minulotýždňovou nehodou, pri ktorej zrazil paparazza. Informovala polícia, podľa ktorej Bieber ani fotograf neporušili zákon. Spevák minulú stredu večer zrazil paparazza, keď odchádzal z bohoslužby v Saban Theater v Beverly Hills. Jeden zo svedkov uviedol, že 23-ročný Bieber sa pokúšal autom odisť od budovy, no vo výjazde mu bránila skupina fotografov. Odporúčame:Video k piesni Despacito prekonalo hranicu troch miliárd pozretí na YouTube „Skúsil paparazzov vystrašiť, ale keď sa k nim priblížil, jedného z nich nešťastnou náhodou trafil," opísal zdroj nehodu. Spevák následne vystúpil z auta, aby skontroloval, či je muž v poriadku a počkal na príchod záchranárov a polície. Zraneného muža previezli do nemocnice Cedars-Sinai. Justin Drew Bieber, ktorý je okrem hudby známy aj početnými problémami so zákonmi, vydal v roku 2009 EP nahrávku My World, po ktorej nasledovali albumy My World 2.0 (2010), Under The Mistletoe (2011), Believe (2012) a Purpose (2015). Na konte má tiež kompilácie My Worlds: The Collection (2010) a Journals (2013). Počas kariéry stihol získať napríklad jednu cenu Grammy, dve BRIT Awards, dvanásť American Music Awards, štrnásť Billboard Music Awards, či dvadsať Teen Choice Awards. Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA. Viac k témam: hudba, Justin BieberZdroj: Webnoviny.sk - Justina Biebera neobvinia za zrazenie paparazza © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Justina Biebera neobvinia za zrazenie paparazza

Video k piesni Despacito prekonalo hranicu troch miliárd pozretí na YouTube

NEW YORK 5. augusta (WebNoviny.sk) - Videoklip k piesni Despacito portorickej dvojice Luis Fonsi a Daddy Yankee ako prvý prekonal hranicu troch miliárd pozretí na YouTube. Klip, ktorý sa v piatok dostal na prvú priečku historického rebríčka videí s najvyšším počtom pozretí, je na YouTube od 12. januára. „To je pocta... najpozeranejšie video v dejinách a prvé s tromi miliardami pozretí... a v španielčine!!", napísal Fonsi k oslavnému videu, ktoré zdieľal prostredníctvom Instagramu, pričom tiež poďakoval všetkým, ktorí sa na videu podieľali, i fanúšikom. Odporúčame:Hit Despacito je najstreamovanejšou skladbou všetkých čias, zosadil Biebera z trónu V historickom rebríčku Despacito na prvej priečke vystriedalo skladbu See You Again od Wiza Khalifu a Charlieho Putha. Na treťom mieste je juhokórejský rapper Psy a jeho hit Gangnam Style. Despacito sa v júli stalo aj skladbou s historicky najvyšším počtom internetových streamov. V tomto rebríčku zosadilo z trónu hit Justina Biebera Sorry z roku 2015. Kanadský spevák je pritom aj hosťom v remixe skladby Despacito. Rekordné video je však v španielčine a bez Bieberových partov. Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.billboard.com. Viac k témam: Daddy Yankee, Despacito, hudba, Luis Fonsi, youtubeZdroj: Webnoviny.sk - Video k piesni Despacito prekonalo hranicu troch miliárd pozretí na YouTube © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Video k piesni Despacito prekonalo hranicu troch miliárd pozretí na YouTube

Foto: Lúčničiari po 30 rokoch roztancovali Tatry, spomínali na profesora Nosáľa

POPRAD 4. augusta (WebNoviny.sk) – Približne šesťtisíc divákov sa vo štvrtok podvečer zišlo na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách priamo pod mostíkmi na vystúpení Umeleckého súboru Lúčnica. Najslávnejšie choreografie profesora Štefana Nosáľa (1927-2017) zo všetkých regiónov Slovenska predviedol takmer celý 50-členný tanečný súbor so speváckou skupinou a veľkým orchestrom. „Išlo o výber najlepších choreografií, takzvaný zlatý fond Lúčnice. Pripravili sme to tak, aby sme predstavili všetky regióny, od západu, cez stredné Slovensko až po východ. Odzneli ukážky z tancov z detvianskych lazov, zo Zemplína, čardáš, ale aj veľmi vtipný tanec zo západného Slovenska s klobúkmi, širákový,“ uviedol pre médiá Marián Turner, generálny riaditeľ Umeleckého súboru Lúčnica. Odporúčame:Slovensko sa rozlúčilo s otcom slovenského folklóru Štefanom Nosáľom Príprava trvala vyše roka Lúčničiari sa do slovenských veľhôr vrátili asi po 30 rokoch, pricestovali sem ešte v pondelok 31. júla. Viac ako tridsať členov súboru absolvovalo výstup na Kriváň, v stredu si spoločne zaspievali s folklórnymi skupinami a súbormi z podtatranských obcí a miest okolo Štrbského plesa. „Keď sme spievali pri Štrbskom plese, pridali sa k nám aj civili, ktorí si prišli s nami zaspievať. Boli sme prekvapení, aká to bola masovka,“ povedal Turner. Príprava samotného podujatia podľa jeho slov trvala vyše roka, atmosféru umocnil aj nedávny odchod umeleckého šéfa a choreografa súboru profesora Nosáľa. „Bude tu s nami aj naďalej, pretože to jeho dielo, myslím si, prežije storočia. Familiárne som ho nazýval Mozartom našej doby, a keď ten sa hrá 250 rokov, prečo by sa teda nemal rovnako hrať aj profesor Nosáľ,“ poznamenal generálny riaditeľ súboru, ktorý verí, že podujatím v Tatrách sa začína nová tradícia. „Spojili sme dva veľmi krásne symboly. Tatry sú symbol Slovenska, ktorý Slovákov odjakživa sprevádzal v básniach, piesňach, dokonca v štátnej hymne. No a podľa mňa je zase Lúčnica symbolom národnej kultúry, má obrovský úspech nielen na Slovensku, ale aj vo svete,“ dodal Turner. Zobraziť fotogalériu k článku:Lúčnica roztancovala Tatry Vyskúšali si spevy v kopcoch Lúčničiari sú na početné publikum zvyknutí, tentoraz však zostali prekvapení. „Nečakali sme toľko ľudí,“ povedal pedagóg tanca Mikuláš Sivý. „Skúsili sme však využiť toto krásne prostredie, údolie pod mostíkmi, a vyskúšali sme aj spevy v kopcoch. Dievčatá, od seba rozmiestnené dvesto metrov, spievali liptovské trávnice,“ poznamenal. Pripomenul aj lásku tanečníkov a spevákov Lúčnice k folklóru a celkovo k súboru. „Všetci naši tanečníci sú študenti, robia to dobrovoľne, bez odmeny, chodia po nociach na nácviky a robia to z lásky,“ dodal. Celé podujatie spoluorganizovala obec Štrba. Ako už v minulosti uviedol jej starosta Michal Sýkora, samospráva by chcela priestor pod mostíkmi, ktoré sa veľmi nevyužívajú, venovať kultúrnym vystúpeniam počas leta aj v budúcnosti. Viac k témam: Lúčnica, Štefan Nosáľ, Vysoké TatryZdroj: Webnoviny.sk - Foto: Lúčničiari po 30 rokoch roztancovali Tatry, spomínali na profesora Nosáľa © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Foto: Lúčničiari po 30 rokoch roztancovali Tatry, spomínali na profesora Nosáľa

Paul McCartney hosťuje na novom albume Foo Fighters

BRATISLAVA 4. augusta (WebNoviny.sk) - Anglický hudobník Paul McCartney hosťuje na pripravovanom albume Concrete and Gold americkej kapely Foo Fighters. Líder skupiny Dave Grohl to prezradil v rozhovore pre ET Canada. "Paul McCartney hrá na bicie v jednej našej skladbe. Poznáme sa už dlho. Je skvelý. Je to ten najúžasnejší človek na svete. Skutočne skvelý chlapík," povedal spevák a gitarista. Sedemdesiatpäťročný niekdajší člen už nefungujúcej kapely The Beatles nahral svoje party na druhý pokus. Odporúčame:Paul McCartney stvárnil v snímke Piráti Karibiku: Salazarova pomsta väzenského dozorcu Nový album kapely Foo Fighters sa dostane na trh 15. septembra a bude obsahovať jedenásť skladieb. Medzi hosťami sa objavia aj Alison Mosshart z kapiel The Kills a The Dead Weather alebo Shawn Stockman zo skupiny Boyz II Men. Skupinu Foo Fighters založil v roku 1994 Dave Grohl. Urobil tak po tom, ako zomrel Kurt Cobain - frontman legendárnej Nirvany, v ktorej Grohl pôsobil ako bubeník. Skupina má na konte zatiaľ osem štúdioviek - Foo Fighters (1995), The Colour And The Shape (1997), There Is Nothing Left To Lose (1999), One By One (2002), In Your Honor (2005), Echoes, Silence, Patience Grace (2007), Wasting Light (2011) a Sonic Highways (2014). Kapelu doteraz 27 ráz nominovali na prestížne ceny Grammy, pričom jedenásť nominácií sa im podarilo premeniť na sošky. Informácie pochádzajú z webstránky consequenceofsound.net a archívu agentúry SITA. Viac k témam: Foo Fighters, hudba, Paul McCartneyZdroj: Webnoviny.sk - Paul McCartney hosťuje na novom albume Foo Fighters © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Paul McCartney hosťuje na novom albume Foo Fighters

Zatkli známeho rappera, mal ubodať na smrť bezdomovca

NEW YORK 3. augusta (WebNoviny.sk) - V New Yorku zatkli 57-ročného rappera Nathaniela Glovera, známeho z rapovej formácie Grandmaster Flash and the Furious Five, v ktorej vystupoval pod menom Kidd Creole. Glover mal v noci z pondelka na utorok po hádke ubodať na smrť bezdomovca Johna Jollyho, informuje polícia. Rapper sa k obvineniu zatiaľ nevyjadril. Podľa člena vyšetrovacieho tímu, ktorý si prial zostať v anonymite, sa Glover pustil do hádky s bezdomovcom a na jej konci ho viackrát bodol nožom. Päťdesiatpäťročného bezdomovca previezli do nemocnice, kde krátko na to podľahol zraneniam. Formácia Grandmaster Flash and the Furious Five vznikla koncom 70. rokov v Bronxe a za svoju kariéru vydala len dva radové albumy, The Message (1982) a On The Srenth (1988), ale až dvanásť kompilácií a výberoviek. V roku 2007 uviedli Grandmaster Flash and the Furious Five ako prvú rapovú formáciu do Rokenrolovej siene slávy. Viac k témam: hudba, krimi, Nathaniel GloverZdroj: Webnoviny.sk - Zatkli známeho rappera, mal ubodať na smrť bezdomovca © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zatkli známeho rappera, mal ubodať na smrť bezdomovca

Herečka Alicia Vikander by chcela rodinu, manželstvo pre ňu nemá význam

BRATISLAVA 3. augusta (WebNoviny.sk) - Švédska herečka Alicia Vikander by si rada založila rodinu. Dvadsaťosemročná rodáčka z Göteborgu to prezradila v rozhovore pre magazín Elle. "Ešte nemám deti a veľmi sa tomu čudujem. Vždy som chcela mať deti. Zatiaľ som nebola tehotná a dúfam, že raz budem mať rodinu. Je to o očakávaní a viem, že by to mal byť najúžasnejší zážitok môjho života. Zo dňa na deň sa to stane realitou. Začne sa tak nová kapitola vášho života," uviedla. Ženatý so štvrtou manželkou Herečka tiež nedávno pre britskú verziu magazínu Vogue vyhlásila, že manželstvo pre ňu nemá veľký význam. "Moji rodičia sa rozviedli, keď som mala tri mesiace a môj otec je teraz šťastne ženatý so štvrtou manželkou. Takže manželstvo pre mňa nemá až taký veľký význam. Slovo rodina pre mňa znamená všetko, to je skutočné spojenie. A myslím, že je lepšie nájsť si vlastné romantické predstavy, z ktorých vzniknú krásne spomienky," povedala. Alicia Amanda Vikander je držiteľkou Oscara za vedľajšiu úlohu v životopisnej snímke Dánske dievča (2015). Za výkon v tejto dráme ako aj za mysteriózne sci-fi Ex Machina (2014) ju tiež nominovali na Zlatý Glóbus či britskú filmovú cenu BAFTA, o ktorú sa v roku 2013 uchádzala aj v špeciálnej kategórii Rising Star. Najsľubnejšia mladá Európanka Na konte má tiež švédsku filmovú cenu Guldbagge, v roku 2011 bola jednou z mladých hereckých talentov (Shooting Stars) na medzinárodnom filmovom festivale v Berlíne a americký magazín Forbes ju vlani zaradil do zoznamu najsľubnejších mladých Európanov. Zahrala si aj vo filmoch Korunovačné klenoty (2011), Kráľovská aféra (2012), Anna Karenina (2012), The Fifth Estate (2013), Siedmy syn (2014), Dokonalý šéf (2015), Krycie meno U.N.C.L.E. (2015) či Jason Bourne (2016). Informácie pochádzajú z webstránky www.femalefirst.co.uk a archívu agentúry SITA. Viac k témam: Alicia Vikander, filmová herečkaZdroj: Webnoviny.sk - Herečka Alicia Vikander by chcela rodinu, manželstvo pre ňu nemá význam © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Herečka Alicia Vikander by chcela rodinu, manželstvo pre ňu nemá význam

3 DIVY – 5. augusta 2017 – Jana Kirschner, Katka Koščová, Katarzia

NITRA 2. augusta 2017 (WBN/PR) - Pred nedávnom sme Vám priniesli informáciu o chystanom nultom ročníku mestského festivalu na  výnimočnom mieste pod Nitrianskym hradom. 5. augusta od 18. hod. odštartuje nultý ročník s koncertami troch silných osobností: Katarzie, Kataríny Koščovej a Jany Kirschnerovej. Prinášame Vám aj ich vyjadrenie k festivalu. Jana Kirschnerová tvrdí, že to bude vôbec prvý raz v tejto zostave a počas jedného večera: „Myslím, že je to výnimočná chvíľa, pretože každá z nás má niečo iné, silné a autentické. Toho v dnešnom svete nie je veľa. Obe Kataríny som mala osve pozvané ako svojich hostí na koncertoch v rámci projektu Moruša. Odvtedy sme ale všetky vyrástli a dnes ponúkame naše príbehy, skúsenosti a najmä kus srdca a dobrej muziky.“ To, že sa festival uskutoční práve v Nitre na Nitrianskom hrade má pre Janu Kirschnerovú zvláštny význam: „ Nitra bolo jedno z prvých miest, kde som zažila naozajstnú radosť z hudby ako 17-ročná v klube Stará pekáreň. Toto mesto bolo pre nás všetkých v istom období veľmi inšpiratívne. Milovala som partiu okolo Divadla a Starej Pekárne, ktorá pre nás muzikantov urobila z Nitry stred sveta. Bolo by pekné, keby sa podarilo tento pocit vrátiť  späť. Z uvedenej trojice sa už v minulosti ocitli na spoločnom podujatí Jana Kirschnerová s Katarína Koščovou: „S Janou sme sa pár krát stretli na niekoľkých podujatiach. Najkrajšie pre mňa bolo vystúpene pred pár rokmi počas Viva Musica. Koncert bol poctou pre Petra Hapku a bol to pre mňa obrovský zážitok. S Katarziou sme sa doteraz videli len virtuálne na facebooku, preto sa veľmi teším až sa všetky tri stretneme na jednom pódiu. Aj Jana aj Kata patria podľa mňa medzi to najlepšie, čo slovenská hudobná scéna ponúka a navyše som na Nitrianskom hrade ešte nikdy nebola, o to viac od toho očakávam. V Čechách majú dlhoročnú tradíciu koncertovania na hradoch, už som si vravela, že by bolo super vymyslieť také niečo aj u nás. Hrady sú špeciálne, s veľmi unikátnou atmosférou. Myslím, že to tam bude krásne,“ dodala Koščová. Trojicu  uzatvára Katarzia, občianskym menom Katarína Habošiová. Ako prezradila, s Janou Kirscherovou sa pozná a sú v kontakte: „ Občas ju otravujem s otázkami v oblasti práce s kapelou a hudbou, keď si neviem rady. Je úžasná a vnímam ju ako vzor, aj svojho guru. S Katkou Koščovou sa osobne nepoznám, ale navzájom si fandíme a čaká nás prvé osobné stretnutie. Nitra je výnimočné mesto, no priestorov pre koncerty je málo a preto je skvelé, že sa začínajú častejšie konať koncerty a umelecké podujatia v priestore hradu. Je to miesto s čarovnou atmosférou, plné histórie a spomienok našich nitrianskych predkov. “ Podujatie sa uskutoční v sobotu 5. augusta na Nitrianskom hrade so začiatkom od 18 hodine. Viac k témam: 3 Divy, Jana Kirschner, Katarzia, Katka Koščová, koncertZdroj: Webnoviny.sk - 3 DIVY 5. augusta 2017 Jana Kirschner, Katka Koščová, Katarzia © SITA Všetky práva vyhradené.

logo 3 DIVY – 5. augusta 2017 – Jana Kirschner, Katka Koščová, Katarzia

V Nostalgii očakávané filmy Po strništi bos i Čiara

BRATISLAVA 2. augusta 2017 (WBN/PR) - Pestrú letnú ponuku dvadsiatich filmových predstavení pripravila v auguste pre svojich divákov Nostalgia, prvé digitalizované klasické kino v Bratislave, ktoré premieta vo vynovenej kinosále Spoločenského domu Nivy na Súťažnej 18, ktorá nedávno prešla rozsiahlou rekonštrukciou vrátane výmeny sedačiek. Divákov v nej čaká oveľa väčšie pohodlie i zaujímavý augustový program, v ktorom nebudú chýbať očakávané nové filmy Jana Svěráka i Petra Bebjaka, pravidelný cyklus Európske oko, ale ani tradičné piatkové predstavenia pre rodičov s deťmi. Slovenský režisér Peter Bebjak získal Cenu za najlepšiu réžiu na nedávno skončenom festivale v Karlových Varoch za kriminálny thriller ČIARA situovaný do srdca slovensko-ukrajinského pohraničia, kde sa pretínajú kultúry, jazyky i ľudské životy. Netrpezlivo očakávaný je i nový film tvorivej dvojice Jana a Zdeňka Svěrákovcov PO STRNIŠTI BOS, ktorý dejovo predchádza ich legendárnej „Obecnej škole“, vracia sa do detstva malého Edu Součka a rozpráva o jeho osudoch počas druhej svetovej vojny. V augustovom programe Nostalgie nebude chýbať ani ambiciózny hraný debut Terezy Nvotovej ŠPINA, ktorý je dramatickým príbehom sedemnásťročnej Leny, ktorá sa musí vyrovnať so znásilnením. V cykle Európske oko ponúka Nostalgia divákom oceňované snímky popredných európskych tvorcov. V auguste sa môžu tešiť na brilantnú taliansku komédiu Paola Genovesa ÚPLNÍ CUDZINCI o skupine priateľov, ktorí sa o sebe behom jedinej večere dozvedia viac než za celý doterajší život, britskú vojnovú drámu Christophera Nolana DUNKIRK, ktorá vychádza z reálnych historických udalostí evakuácie obkľúčených francúzskych a britských vojakov z pláží prístavu Dunkirk na jar 1940, vášnivú balkánsku romancu NA MLIEČNEJ CESTE v réžii Emira Kusturicu, ktorý sa po dlhých rokoch vracia po boku Monicy Bellucci v hlučnej a divokej komédii s prvkami modernej rozprávky, či francúzsku multi-kulti komédiu Philippa de Chauverona SRDEČNE VÁS VÍTAME o spolužití jednej rómskej rodiny so slávnym spisovateľom, ktorý chce svetu dokázať svoju ústretovosť. Priaznivcov žánrových filmov čaká v augustovej Nostalgii azda najštýlovejší akčný krimi film roka BABY DRIVER, ktorý rozpráva príbeh hudbou posadnutého mladíka menom Baby, ktorý robí šoféra bankovým lupičom a zaisťuje im únik z miesta činu, atmosférický fantasy príbeh TEMNÁ VEŽA inšpirovaný legendárnou knižnou sériou bestsellerov z pera majstra hororu Stephena Kinga, zábavná romantická komédia SRDCU NEROZKÁŽEŠ o tom, že skutočná láska dokáže prekonať všetky prekážky, ktorá sa stala diváckym hitom festivalu Sundance a kritici o nej hovoria ako o najvtipnejšej love story roka, či špionážny akčný thriller ATOMIC BLONDE o tajnej agentke MI6, ktorá je vyslaná počas studenej vojny do Berlína, kde už tiká časovaná nálož blížiacej sa revolúcie a dvojití agenti majú plné ruky práce. Z augustovej ponuky predstavení pre deti, ktoré sa v Nostalgii obvykle hrajú v piatok o 18:00 hod., potešia určite celú rodinu veselé dobrodružstvá smajlíkov žijúcich v mobile, ktoré v 2D i 3D verzii ponúkne komédia EMOJI FILM odohrávajúca sa v rušnom meste Textopolis. V programe nebudú chýbať ani pokračovania animovanej komédie JA, ZLODUCH 3, v ktorej sa na plátna kín vracia najväčší svetový zloduch Gru a jeho žltí mimoní pomocníci, či dobrodružnej komédie VEĽKÁ ORIEŠKOVÁ LÚPEŽ, v ktorej musia zvierací hrdinovia zachrániť svoj domov. Aktuálny program Kino Nostalgia – kinosála Spoločenského domu Nivy 02.08. ST 19:30 BABY DRIVER Edgar Wright, Brit./USA, 2017 03.08. ŠT 19:30 ÚPLNÍ CUDZINCI Paolo Genovese, Tal., 2016 04.08. PI 18:00 JA, ZLODUCH 3 Kyle Balda, Pierre Coffin, USA, 2017 04.08. PI 20:00 SRDEČNE VÁS VÍTAME Philippe de Chauveron, Fr./Belg., 2017 05.08. SO 20:00 ČIARA Peter Bebjak, SR/ČR/Ukraj., 2017 09.08. ST 19:30 ČIARA Peter Bebjak, SR/ČR/Ukraj., 2017 10.08. ŠT 19:30 ŠPINA Tereza Nvotová, SR/ČR, 2017 11.08. PI 18:00 EMOJI FILM 3D Tony Leondis, USA, 2017 11.08. PI 20:00 ATOMIC BLONDE David Leitch, USA, 2017 16.08. ST 19:30 DUNKIRK Christopher Nolan, Brit./Fr./Hol./USA, 2017 17.08. ŠT 19:30 SRDCU NEROZKÁŽEŠ Michael Showalter, USA, 2017 18.08. PI 18:00 EMOJI FILM Tony Leondis, USA, 2017 18.08. PI 20:00 ČIARA Peter Bebjak, SR/ČR/Ukraj., 2017 23.08. ST 19:30 SRDEČNE VÁS VÍTAME Philippe de Chauveron, Fr./Belg., 2017 24.08. ŠT 19:30 PO STRNIŠTI BOS (PREMIÉRA) Jan Svěrák, ČR/SR/Dán., 2017 25.08. PI 18:00 VEĽKÁ ORIEŠKOVÁ LÚPEŽ 2 Cal Brunker, Kan./USA, 2017 25.08. PI 19:45 NA MLIEČNEJ CESTE Emir Kusturica, Srb./Brit./USA, 2016 26.08. SO 19:30 PO STRNIŠTI BOS Jan Svěrák, ČR/SR/Dán., 2017 30.08. ST 19:30 TEMNÁ VEŽA Nikolaj Arcel, USA, 2017 31.08. ŠT 19:30 PO STRNIŠTI BOS Jan Svěrák, ČR/SR/Dán., 2017 Viac info o programe, ktorý je priebežne aktualizovaný, na www.nostalgia.sk Viac k témam: kino, kino NostalgiaZdroj: Webnoviny.sk - V Nostalgii očakávané filmy Po strništi bos i Čiara © SITA Všetky práva vyhradené.

logo V Nostalgii očakávané filmy Po strništi bos i Čiara

AKTUÁLNE SPRAVODAJSTVO

Odstúpenie Plavčana nie je ústupok, ale nevyhnutnosť, tvrdí Sulík
Dolár posilnil oproti jenu aj voči euru
Video: Loď Dragon priviezla zásoby na Medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS
Rakúsko posiela niekoľko desiatok vojakov na hranice Talianska zastavovať migrantov
James Bond novú tvár nedostane, agenta 007 opäť stvárni Daniel Craig
Podľa Šatana má Ramsay dosť skúseností na odovzdanie asistentov Országhovi
Najkratšie čakacie lehoty na operácie má poisťovňa Union

Recept dňa

Primátorské pirohy

- na 30-35 kusov
250 g varených zemiakov
½ kg hladkej múky
voda
olej
kyslá smotana
kôpor

Plnka:
1 vajce
250 g tvarohu
soľ

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s múkou a vodou. Vypracujte vláčne cesto. Vyvaľkajte ho na tenký, asi 2 až 3 mm plát. Pokrájajte na štvorce. Plnku klaďte na štvorce, preložte do trojuholníka a okraje spojte. V horúcom oleji vyprážajte z oboch strán dozlatista. Podávajte s kyslou smotanou ochutenou posekaným kôprom.

Plnka: Tvaroh vymiešajte so soľou a s vajcom.

Dobrá rada

Upchatý odtok nielen v kuchyni

Nalejte pol deci 8% octu a nasypte za trošku kopcovitú lyzičku sódy bikrabóny. Keď prestane vytvárat bubliny, pridajte ešte jednu lyžičku sódy a opakujte až pokým nevystupujú bubliny von z výlevky. Počkajte kým prestane syčať a zalejte horúcou vodou. Nechajte vetrať!!! Tento spôsob len keď je veľmi upchatý odtok! Pre zamedzenie upchatia použite len pol deci octu a jednu lyžičku sódy!

Stavebník

Opracovanie kameňa na altánok

Aby váš kamenný altánok vyzeral ako z rozprávky, musíte dodržovať pri jeho murovaní niekoľko pravidiel. Patrí k nim hlavne správny postup pri opracovaní kameňa. Ak potrebujete kameň opracovávať do presných tvarov, máte dve možnosti.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Drietoma, Horné Orechové, Hrabovka, Kubrica, Nová Dubnica, Soblahov, Skalka nad Váhom, Trenčín, Trenčianska Teplá, Trenčianske Teplice, Trenčianská Turná,
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang